Pistole KMR, Orca, Spetkra, Cuda, Umbra, malorážka S-02, Tlumiče GIS, Krásné zbraně, revolvery

DAN WESSON revolver hlaveň 2,5“ ráže 357 magnum

Jméno Wesson se stalo nesmazatelnou součástí historie střelných zbraní, když Horace Smith a Daniel B. Wesson v roce 1852 založili společnost Smith & Wesson. Jeho pravnuk Dan Wesson II v této společnosti pracoval v letech 1938 až 1963. Poté jeho rodina svůj podíl prodala. z firmy do Bangor Punta v roce 1965, ale jeho láska k designu střelných zbraní neopustila.

V roce 1968 založil Dan Wesson Firearms v Monsonu, Massachusetts. První revolver, který vyšel z továrny, byl Model 12, dvoučinný/jednočinný s komorou .357 Mag. Následoval Model 15. Byl k dispozici v .357 Mag. nebo 0,22 LR.

Byl to model 715, který výrazně posílil prodeje, a co je důležitější, prosadil Dan Wesson Firearms jako špičkového inovátora na trhu. Majitelé revolveru mohli snadno vyměnit hlavně z pohodlí domova. Mezi nadšenci se rychle stala oblíbenou volbou a byli přesní, hned po vybalení z krabice – což je ctnost, díky které získávali nejvyšší ocenění v různých soutěžích.

Pověst společnosti Wesson v oblasti kontroly kvality byla jedním z důvodů, proč si vedli tak dobře. Samozřejmě nechyběl ani fakt, že rámy byly lité, tepelně zpracované chrom-moly oceli 4140. Kryty a hlavně byly z chrom moly oceli. Výsledkem je, že dnes jen zřídka najdete ojetý model, který by nebyl ve skvělé kondici.

V roce 1977 společnost vydala Large Frame .44 Mag. Wesson zemřel v roce 1978, ačkoli společnost pokračovala, částečně v rodinném vlastnictví. V roce 1982 představila rám SuperMagnum, ale koncem 80. let se společnost potýkala s finančními problémy. V roce 1990 vyhlásila bankrot, reorganizovala a znovu otevřela v Palmer, Massachusetts.

Navzdory úsilí společnost znovu vstoupila do konkurzu a v roce 1996 ji koupil Bob Serva. Operace byly tentokrát přesunuty do Norwiche, NY, kde Dan Wesson Firearms začal vyrábět M1911 a skromný počet svých oblíbených revolverů.

Prodeje byly dobré, ale uvedení strojů na úroveň moderních standardů si vyžádalo finanční daň. V roce 2005 se stala součástí skupiny CZ. Od té doby vyrobila některé z nejlepších M1911, které se dostaly na trh, včetně Pointman, Specialist, Commander a mnoha dalších.

Nyní je pod firemním zastřešením Colt-CZ Group , do které patří zbrojařské legendy Colt, Brno, CZ-USA a další. Dan Wesson Firearms stále sídlí v Norwichi, NY

zdroj:https://www.americanrifleman.org/content/dan-wesson-firearms-quality-revolvers-m1911s/

hlaveň 2,5", ráže 357 magnum, dnes ji nesehnatelný model z raných 90 let 20. století, jediná vada na kráse je ťuknutý obal hlavně viz. foto nemá vliv na přesnost na zkoušku vystřeleno pouze 12 nábojů ;) takže nový, nádherná zbraň ve výkonné ráži na obranu a klidně i na divočáka 

16 500,00 Kč
Skladem
Ty nejlepší pistole KMR na Gunsafe.cz