Pistole KMR, Orca, Spetkra, Cuda, Umbra, malorážka S-02, Tlumiče GIS, Krásné zbraně, revolvery

Heckler & Koch SFP9 SD se závitem 13,5x1LH 9x19 Luger

Společnost heckler und koch byla založena Theodorem Kochem Edmundem Hecklerem a Alexem Seidelem v roce 1949 jako firma na výrobu náhradním dílu pro domácí spotřebiče. Jako jedné z mála firem je později HK povoleno vyrábět náhradní díly do zbraní pro policii a spojenecké okupační jednotky během zákazu výroby a vývoje zbraní v Německu. Po Založení Bundeswehru v roce 1955 se Heckler und Koch stává hlavním dodavatelem a přeorganizuje se na výhradně zbrojní společnost. Později podepisuje kontrakt na dodávku pěchotních pušek G3, které se stávají standardní puškou bundeswehru. Od té doby je Heckler und Koch nedílnou součástí bezpečnostní infrastruktury Německa. V roce 2002 získává nové majitele a s nimi taky spoustu energie. Společnost se začíná rozpínat, dochází k prvním mezinárodním obchodům. Následují obrovské investice do vývoje výzkumu, dochází k modernizaci výroby a IT odvětví. V roce 2010 Heckler und Koch otvírá své první vzdělávací centrum.

SFP9 Je pistole německé výroby, poprvé vyrobena v roce 2014. Vznikla po dlouholetém vývoji jako nová služební zbraň. Zbraň je produkována ve variantách SD/SK/L/OR varianty se od sebe liší především velikostí a délkou hlavně či přítomností závitu pro montáž tlumiče případně lišty pro montáž optického zaměřovače. Dále jsou zde verze SF či TR které se od sebe liší délkou chodu spouště a resetem. Všechny verze disponují modifikovaným browningovým zamykacím mechanismem. Konstrukce je u všech variant a verzí shodná, tělo zbraně je z polymeru a závěr je kovový.

Nejlepší přesnosti mezi použitými typy munice dosahovaly poloplášťové náboje Sellier & Bellot se skupinou 51 mm (-9 bodů), střílející s podepřenou zbraní. Zkušební zbraň neznala závady nebo selhávání – dokonce ani u nábojů Sellier & Bellot s měkkým hrotem nebo u nábojů s dutou hrotem (-0 P.). Spoušť má  2400 g a byla poměrně ostrá. Ve spojení se širokou a jen mírně zakřiveným tvarem spouště HK dosahuje praktické rovnováhy mezi komfortem střelby a bezpečností obsluhy. Středně dlouhý reset spouště nelze u služební nebo obranné zbraně vytknout; naopak ultrakrátké resety jsou v některých vládních nebo vojenských tendrech považovány za neoblíbenou funkci. Dráha spouště druhého stupně může být poněkud delší, než je nezbytně nutné (-1 P.), ale celkově výrobce se sídlem v Oberndorfu nabízí vynikající bojovou spoušť pro SFP9, a to buď s tažnou hmotností více než 2 kg (Speciální síly), nebo více než 3 kg podle technické směrnice německé policie, v závislosti na verzi. Design rukojeti v současné době představuje měřítko toho, čeho lze s polymerovou pistolí dosáhnout z hlediska ergonomie a individuální přizpůsobivosti (-0 P.): více možností nabízejí pouze modely, u kterých lze měnit celou plastovou rukojeť jako modul.

zdroj https://www.all4shooters.com/ https://www.canonico.cz/


23 000,00 Kč
Ty nejlepší pistole KMR na Gunsafe.cz