Pistole KMR, Orca, Spetkra, Cuda, Umbra, malorážka S-02, Tlumiče GIS, Krásné zbraně, revolvery

Mauser C96 7,63 Mauser

Ikonická klasika ve střelbyschopném stavu se zkušebnou, nepůvodní brynýr. 

Během jednoho roku od svého představení v roce 1896 byl C96 prodán vládám a komerčně civilistům a jednotlivým vojenským důstojníkům. Pistole Mauser C96 byla v té době u britských důstojníků extrémně oblíbená a mnozí si ji koupili soukromě. Mauser dodal C96 společnosti Westley Richards ve Velké Británii k dalšímu prodeji. Počátkem první světové války popularita C96 u britské armády klesla.

Jako vojenská zbraň se pistole používaly v různých válkách, včetně velikonočního povstání a irské války za nezávislost , stejně jako první světové války a irské občanské války , kdy se pistoli přezdívalo "Petr Malíř", podle současného lotyšského anarchisty. stejného jména (takto přezdívaný metropolitní policií ), o kterém se věřilo, že používá tuto zbraň, a protože rukojeť pistole vypadala jako rukojeť kartáče, estonská válka za nezávislost , španělská občanská válka , čínská občanská válka a světová válka II . Během éry válečníků v Číně evropská embarga na export pušek čínským válečným vůdcům znamenala, že C96 se stala oporou dobových armád a základní forma pistole byla značně kopírována. C96 se také stal základem bolševických komisařů z jedné strany a různých vojevůdců a vůdců gangů z druhé v ruské občanské válce , známé jednoduše jako "Mauser". Komunističtí revolucionáři Jakov Jurovskij a Peter Ermakov použili Mausers k popravě ruské císařské rodiny v červenci 1918.

Winston Churchill měl rád Mauser C96 a jeden používal v bitvě u Omdurmanu v roce 1898 a během druhé búrské války ; Lawrence z Arábie nesl po určitou dobu Mauser C96, když byl na Středním východě. Indický revolucionář Ram Prasad Bismil a jeho partymeni použili tyto pistole Mauser při historické vlakové loupeži Kakori v srpnu 1925. Čínský komunistický generál Zhu De nesl Mauser C96 během svého povstání v Nanchangu a pozdějších konfliktů; jeho zbraň (s jeho jménem) je ve válečném muzeu v Pekingu.

Tři Mauser C96 byly použity při zabití španělského premiéra Eduarda Data v roce 1921 a Mauser C96 byl použit při atentátu na jugoslávského krále Alexandra I. Jugoslávského v roce 1934.

Dovezené a domácí kopie C96 byly značně používány Číňany ve druhé čínsko-japonské válce a čínské občanské válce, stejně jako Španěly během španělské občanské války a Němci ve druhé světové válce.

Kromě standardního 7,63×25 mm náboje, C96 pistole byly také běžně vyráběny pro 9×19 mm Parabellum , s malým množstvím také být produkován v 9 mm Mauser export . Navzdory celosvětové popularitě a slávě pistole byla Čína jediným národem, který používal C96 jako primární služební pistoli své armády a policie. 

zdroj:https://en.wikipedia.org/wiki/Mauser_C96

40 000,00 Kč
Ty nejlepší pistole KMR na Gunsafe.cz