Pistole KMR, Orca, Spetkra, Cuda, Umbra, malorážka S-02, Tlumiče GIS, Krásné zbraně, revolvery

ADP Mark II pistole 9mm Luger, Subkompakt DAO

ADP (Advanced Defensive Pistol) byla vyvinuta jihoafrickým konstruktérem zbraní Alexem Du Plessisem asi v roce 1991. Pistole ADP byla určena pro skryté nošení různými policejními a bezpečnostními službami a také pro civilní uživatele. První sériové zbraně se objevily v roce 1994 od jihoafrické společnosti Aserma. Přibližně ve stejné době byla práva na design ADP prodána italské společnosti Tanfoglio, která krátce vyráběla ADP jako Tanfoglio P-25. Stejná pistole se také prodávala v USA v druhé polovině 90. let jako Heritage Stealth. V roce 1995 byla představena vylepšená verze základního provedení, pistole ADP mark II. Přibližně v roce 1998 převzala výrobu pistolí ADP s nábojovou komorou pro náboje 9 mm a .40SW známá jihoafrická zbrojařská společnost Truvelo Armory. V této pistoli byl také inzerován nový náboj .45ADP (založený na zkráceném pouzdru .45ACP, v zásadě podobný konceptu současnému .45GAP), ale zjevně nebyl nikdy vyroben ve velkém množství. V roce 2004 bylo oznámeno, že Truvelo ukončí výrobu pistolí ADP kvůli "nedostatečné tržní poptávce", ale začátkem roku 2006 americká společnost Wilson Combat oznámila, že bude dovážet nově vyrobené pistole ADP Mark II do Spojených států pod vlastní jméno, takže se zdá, že výroba této zbraně bude obnovena.

Pistole ADP využívá plynem zpožděné zpětné foukání se stacionární hlavní. Plynový píst je umístěn pod hlavní a horké práškové plyny jsou tam přiváděny z vývrtu přes malý otvor v blízkosti komory. Plynový píst se vkládá do válce zepředu a je spojen se závěrem, stejně jako u známé pistole HK P7 . Rám je vyroben z nárazuvzdorného polymeru s vyjímatelnou ocelovou vložkou, která obsahuje kluzné kolejnice a hlaveň. Spoušť je úderová, dvojčinná pouze s přednatažením (proto druhý úder na špatně odpálený náboj není možný bez alespoň částečného zatažení závěru). Manuální pojistka je svým umístěním poněkud neobvyklá, protože její páčky jsou umístěny hned za spouští, po obou stranách rámu. Mířidla jsou pevná, s čepelí hledí zarovnanou se závěrem.

zdroj: https://modernfirearms.net/en/handguns/handguns-en/south-africa-semi-automatic-pistols/adp-eng/#google_vignette

Pistole na obranu ADP Mark II 9mm Luger, Subkompakt DAO na 10 nábojů pro skryté nošení, váha 551g je neskutečně malá a celkově podstatně jednodušší pistole s pevnou hlavní a brzděným závěrem tlakem plynů jako ironicky H&K P7. Do USA vyráběl licenčně s úspěchem Wilson Combat pro její jednoduchost a přesnost.


11 000,00 Kč
Skladem
Ty nejlepší pistole KMR na Gunsafe.cz