Pistole KMR, Orca, Spetkra, Cuda, Umbra, malorážka S-02, Tlumiče GIS, Krásné zbraně, revolvery

Schmidt Rubin puška 7,5x55 Swiss ceny dle modelu od..

Schmidt-Rubin je zastřešující termín používaný k označení rodiny různých pušek navržených Rudolfem Schmidtem a Eduardem Rubinem a později zušlechtěných plukovníkem Vogelsangem, panem Rebholzem a Adolfem Furrerem . Pušky této rodiny se vyráběly v letech 1889 až 1933 ve Waffenfabrik Bern , z čehož vznikla řada derivátů.

Pušky řady Schmidt-Rubin byly pušky s přímým tahem se závorou ​​s mechanismem navrženým Rudolfem Schmidtem. Akce přímého tahu byla velmi výhodná ve srovnání s normální akcí závěru, protože umožňovala svému uživateli natáhnout úderník, odemknout akci a zasunout nový náboj jedním plynulým pohybem dozadu.

Pušky měly velmi výrazný prstencový natahovací kus, který byl součástí závěru. Tento natahovací kus plnil dvě funkce: nejen že fungoval jako úderník, ale také fungoval jako pojistka. Otočením natahovacího kusu do strany po jeho vytažení by byla zbraň zajištěna.

Vzhledem k tomu, že puška je puška s přímým tahem, není třeba otáčet závěrem, aby se uzamkla. Jak se uzamykací objímky otáčejí, uzamykací výstupky opouštějí štěrbiny uzamykacích výstupků v pouzdru a přestanou se otáčet na vstupu do vodicích drážek blokovacích výstupků, které probíhají po délce vnitřku pouzdra; závora je v této poloze odjištěna a lze ji vytáhnout dozadu až na doraz závory, zatímco vytahovač vytáhne prázdnou schránku. Pouzdro se vysune v místě, kde narazí na vyhazovač.

Jak je závora tlačena dopředu, zajišťovací pouzdro se mírně otáčí, jak je vedeno šikmými plochami na zajišťovacích výstupcích; stejný pohyb uvolní kolík kladičky vačky ze zadní kapsy ve spirálové štěrbině v zajišťovací objímce, přičemž okraj spoušťové spouště omezuje spoušť napínacího dílu. Pružina úderníku zůstává tímto způsobem stlačena. Když se místo kladičky vačky posune dále dopředu, čep kladičky vačky, vedený spirálovou štěrbinou v zajišťovací objímce, otočí zajišťovací objímku. Uzamykací výstupky se poté otočí do štěrbin pro blokovací výstupky v pouzdru závěru a závěr je pak považován za uzamčený. Závora, která není zcela uzamčena, údajně vystavuje střelce riziku nehody a může také případně poškodit čep vačkové kladky zbraně. 

zdroj: https://guns.fandom.com/wiki/Schmidt-Rubin#Model_1911

manuál: https://www.swissrifles.com/sr/english_k11_k31_manual.pdf

Švýcarské opakovací pušky s přímotažným závěrem pro radost i sport. Schmidt-Rubin špičková zbraň na svou dobu pokrokové a strojírensky vynikající zpracování vojenské pušky. Různé modely a možnost výběru (např. výroba Waffenfabrik Bern, model 1911, G11, K31) ráže 7,5x55 Swiss, ceny dle modelu od 14500 ,- možno i bodák, řemen ap. 


14 500,00 Kč
Skladem
Ty nejlepší pistole KMR na Gunsafe.cz