Pistole KMR, Orca, Spetkra, Cuda, Umbra, malorážka S-02, Tlumiče GIS, Krásné zbraně, revolvery

SIG P290RS pistole 9mm Luger

SIG P290RS, variace původního P290, která je pouze dvoučinná, nabízí střelcům spolehlivou a kompaktní pistoli s klidnou myslí na možnosti opětovného úderu.

  • SIG P290RS byl vydán v roce 2012, pouze dvoučinná varianta původního P290, vyrobená tak, aby splňovala požadavky uživatelů na možnosti opětovného úderu.
  • Oproti originálu jsou na P290RS další čtyři hlavní body přepracování: přidaná bobrovka, zaoblená páčka posuvného zámku, oříznuté tlačítko pro uvolnění zásobníku a prodloužený okraj zásobníku.
  • Stisk spouště je u P290RS konzistentní a pokaždé se zlomí o předvídatelných 9 liber; nicméně, být DAO, to je extrémně dlouhý stisk spouště.
  • P290RS se v autorčiných testech ukázal jako spolehlivý, i když kvůli jeho extrémně malé velikosti chvíli trvá, než si na střelbu z pistole zvykne.

Rok po svém představení nejmenší 9mm SIG dostává několik smysluplných designových změn .

Zbraně, kterým říkám "štíhlé devítky", 9mm pistole vyrobené tenké a ultrakompaktní, jsou dnes žhavým artiklem. Položka SIG je P290. Poprvé jsem to viděl na podzim roku 2010 na konferenci IACP (International Association of Chiefs of Police). Byl představen v lednu 2011 na SHOT Show.

Během prvního roku v oboru se objevily určité obavy. Objevily se zprávy o občasných selháních zapalování. Protože mnoho kupujících bylo fanoušky tradičních dvojčinných pistolí SIG Sauer, neocenili skutečnost, že stejně jako mnoho aut s úderníkem vám tyto nové zbraně nedovolí znovu stisknout spoušť, pokud máte selžou, jeden exec SIG mě později informoval. Lidé ze SIG Sauer v Exeteru, NH, přišli s několika dalšími vylepšeními, které by se daly vyrobit i na P290.

Výsledkem bylo, že přepracovaný P290RS byl představen hned rok po původním P290 na SHOT Show 2012. Není to jiná možnost, je to totální náhrada starší zbraně.

Klíčové vlastnosti
Spoušťový mechanismus je definující novou funkcí – ale ne jedinou – na P290 RS. Přípona v jeho označení znamená Re-Strike. Produktový manažer SIG Sauer v továrně v Exeteru, Tim Butler, mi řekl, že změna zahrnovala přepracování spouště, spoušťové páky a kladívka. Výsledkem je dlouhý, konvenční, pouze dvojčinný zdvih spouště. Spoušť se před uvolněním sežehne mnohem dále dozadu než při první iteraci, ale má úměrně menší vůli.

Zvyšte své IQ Sig Sauer

Zjevnou výhodou je, že poskytuje okamžitou druhou "výstřel" na nepoddajný zápalník v případě selhání zapalování. Někteří to nevidí jako velký problém, protože se řídí doktrínou, že špatné kolo, které se jim jednou nepovedlo, nedostane druhou šanci, a jejich preferovanou reakcí na "kliknutí" místo "bouchnutí" je rychlá reakce. "Tap-rack-posuďte situaci před vámi."

Naprosto nepopiratelnou výhodou P290RS oproti svému předchůdci však je, že je mnohem přívětivější pro suchou palbu. Namísto toho, abyste museli přerušovat nácvik mačkání spouště přerušením držení a zatažením závěru mezi suchými "výstřely", může majitel P290RS točit spoušť nepřetržitě.

Došlo ke čtyřem dalším změnám. Někteří lidé měli zjevně dostatečně silné ruce, že síť jejich dlaní mohla vyjet nahoru a přiskřípnout ji spodní část vnějšího kladiva během cyklu skluzu. (To se tomuto spisovateli u P290 nikdy nestalo, ale ani tento spisovatel nemá největší ruce na světě.) V každém případě byl na zadní straně rukojeti přidán jemný zaoblený bobřík. Pro střelce menší ruky tím nic nezkazí; pro ty s masitějšími tlapkami by to mohla být výhoda pro tuto malou 9mm.

Spodní zadní hrana na posuvné páčce dřívějšího P290 měla poměrně ostrý roh a vidím, kde by to byl problém pro ty, kteří střílí rovnými palci. Ten roh byl velmi pěkně zaoblený. Dobře pro vás, SIG ! Existuje další výrobce výkonných subkompaktních pistolí, který podobnou opodstatněnou kritiku dlouho ignoroval.

Na první variantě se tlačítko pro uvolnění časopisu zvedlo "hlasitě a hrdě". Dobrou zprávou bylo, že když jste načítali rychlost, bylo snadné stisknout velké tlačítko. Špatná zpráva byla, že když jste se nepokoušeli zásobník vyhodit, bylo stále snadné ho trefit. Objevily se zprávy o tom, že někteří kupci ji nosili za pasem spolu s osobní "náhradní pneumatikou", jejíž přebytečné maso náhodně prasklo v časopisech. U P290RS bylo tlačítko pro uvolnění zásobníku částečně oříznuto v naději, že tento problém vyřeší.

Nakonec se pro některé uživatele ukázalo, že super malý profil, který byl důvodem existence P290, je příliš malý. Tito spotřebitelé měli pocit, že při střelbě nemají dost rukou na zbraň. Prodloužené rty na zásobníku P290RS vytvořily dostatek dodatečné přední délky pro prostředníček i prsteník, abyste získali bezpečný nákup. (Pro ty, kteří chtějí minimální velikost zadku v každém rozměru, je P290RS dodáván s podlahovou deskou se zapuštěným dnem, kterou lze nainstalovat na nový zásobník, který stejně jako starý pojme šest nábojů. Starší zásobníky budou fungovat v nové verzi P290 a naopak.)

Navíc P290RS přichází s přídavným osmiranným zásobníkem s prodloužením rukojeti. Byla to zkouška síly, pokud jde o získání osmého kola, ale fungovalo to dobře a po vložení se nesvázalo, ani když je sklíčko zavřené.

Posuvný doraz na první P290 měl ostrou hranu v dolní části zadní části. U P290RS je zaoblený.

Tah spouště
P290 ve své první generaci měl tah spouště někde mezi 9 librami a mimo graf, druhý odkazoval na skutečnost, že nejoblíbenější měřidlo tahu dosahuje svého limitu asi 12 liber. Testovací P290RS, když byl testován na digitálním měřidle tahu spouště Lyman od Brownells, měl průměr 9,23 libry závaží při tahu při ponechání skluzu vpřed a pouze přitažení měřidla na spoušti. Když se však natáhl závěr, aby se duplikovalo cyklování živého ohně mezi každým testovacím stisknutím spouště, průměrná hmotnost vzrostla na 9,60 liber průměrného tahu.

Přesnost
Kupodivu se v průběhu let stalo běžným testovat ruční zbraně s krátkou hlavní na krátké vzdálenosti – 5, 7, 10 nebo 15 yardů – namísto na linii 25 yardů, kde se vždy posuzovala přesnost bojových zbraní. od té doby, co tento starý muž přišel na scénu. Tento autor ještě "nedostal poznámku", že lidé s ručními zbraněmi s krátkou hlavní budou mít "hendikep" při přestřelce přes parkoviště, pokračuje v testování krátkých i delších obranných zbraní na tradiční vzdálenost 25 yardů.

Pracoval jsem z ruky mimo opěrku Matrix na betonové lavici ve výšce 75 stop a vyzkoušel jsem P290RS se třemi nejoblíbenějšími závažími střel v 9 mm Luger/9 mm Parabellum/9×19. (Víte, že nábojnice existuje už nějakou dobu, když existují alespoň tři různá označení pro stejnou zatracenou věc.) Použil jsem svůj standardní protokol: změřil jsem každou pětirannou skupinu uprostřed do středu mezi nejvzdálenějšími zásahy a pak jsem druhé měření tří nejlepších zásahů. Test provedený pro American Handgunner před deseti lety se mnou a Charlesem Pettym potvrdil, že měření "tři nejlepší" by se za těchto okolností výrazně přiblížilo tomu, co by stejná zbraň a náboj udělaly z řádně nastavené opěrky stroje Ransom. Je to užitečný nástroj, protože většina lidí nemá přístup k opěrce stroje, ale většina z nich může testovat svůj hardware z pevné opěrky lavice, aby porovnali své výsledky s tím, co by mohl získat autor zbraní.

147zrnové podzvukové 9mm náboje se staly trendy koncem 80. let. Winchester vyvinul tento koncept s jejich původním OSM (Olin Super Match), vytvořeným na příkaz příslušníků speciálních sil, kteří chtěli superpřesné 9mm náboje, které by mohly vystředit hlavu nepřátelské hlídky z potlačeného samopalu MP5. Příkladem konceptu pro tento test byl levný celokovový plášť Remington-UMC 147grain, který tento autor viděl vyhrát nejednu pistoli. Z SIG Sauer P290RS vystřelil pět ran do 4,25 palce ze vzdálenosti 25 yardů. Je třeba poznamenat, že čtyři z těchto pěti výstřelů byly z 2,45 palce a významné "tři nejlepší" výstřely vytvořily těsnou skupinu 1,10 palce. (Měřeny byly s přesností na 0,05 palce.)

Po většinu epochy náboje 9mm Luger byla střela 124 zrn nejtěžším dostupným nákladem. Pro tento test byl naším příkladem se 124 zrny zátěž Hornady XTP s použitím hluboce pronikajícího pláště s dutým hrotem. Pět ran šlo do 4,35 palce a tři nejlepší z nich vytvořili skupinu 2,80 palce.

Když byl tento spisovatel mladým štěnětem policisty, pokud jste chtěli dutý hrot o průměru 9 mm, vážil 115 grainů. Naše testovací zátěž v této hmotnosti střely byla Federal Classic, výrobcem kódovaná jako "9BP", která se v průběhu desetiletí ukázala jako jedna z nejpřesnějších zátěží, jaké kdy byly v její ráži vyrobeny. V tomto testu se to znovu potvrdilo, když skupina pěti ran měřila 4,05 palce. Čtyři z těchto výstřelů byly od sebe vzdáleny pouhé dva a čtvrt palce a měření "nejlepších tří zásahů" bylo "nejlepší z testu", 65/100 tisíciny jednoho palce od středu ke středu. To je prostě úžasný výkon od kapesní pistole s krátkou hlaveň se silným stisknutím spouště na, pamatujte, 25 yardů, ne 25 stop.

Již velmi dlouhou dobu se "moudrost konvenčních zbraní" tvrdí, že 4palcová skupina na 25 yardů byla "přijatelnou bojovou přesností" z 9mm služební pistole v plné velikosti. P290RS, drobná kapesní pistole, se tomu bolestně přiblížila: 4,15 palce se 147 grain, 4,35 palce se 124 grain a 4,05 palce se 115 grainy v průměru pod čtyři a čtvrt palce. Podle tohoto standardu máme v SIG P290RS kapesní velikost 9 mm, která se nemusí omlouvat, pokud jde o přesnost. Byla to koneckonců malá, lehká pistole s dlouhým stiskem spouště mnohem těžší než vlastní hmotnost zbraně. Nepochybuji, že jeho vnitřní přesnost je mnohem větší, než co jsem z něj dokázal vyždímat v pětiranných skupinách.

Natáčení a nošení P290RS
Malý SIG 9mm jsem chvíli nosil na nedominantním boku jako zálohu v užitečném novém pouzdře Remora. Pohodlí bylo vynikající: nikde žádné ostré hrany.

Kvůli dlouhému tahu spouště a současně dlouhému návratu spouště jsem nebyl schopen dosáhnout rychlosti v rychlé palbě, kterou bych očekával od některých jiných mechanismů řízení palby. Recoil měl u 9mm Parabellum trochu problémy, ale nic, co bych mohl označit za nepříjemné. Tvar P290RS mi způsobuje, že ukazuje nízko, ale to je subjektivní: suchá manipulace v obchodě se zbraněmi rychle ukáže, zda to pro vás bude problém, než dáte peníze na pult.

Tato malá pistole prošla v mé testovací skupině mnoha rukama. Pouze jeden střelec měl problém: Muž s velmi dlouhými prsty našel prostředníček (a zejména palec, který preferuje sevření palcem dolů) a třikrát způsobil, že zásobník spadl, když nechtěl. to do. Dlouhý a těžký stisk spouště si moc přátel neudělal, ale pohodlná velikost a zaoblené hrany malého SIG byly jednomyslně oceněny. Některým se také líbilo, že položením palce na jeho ploché kladívko mohli P290RS vložit do pouzdra bez obav z nechtěného vybití, pokud by se v oblasti spouště zablokovala stahovací šňůrka od zahřívací bundy nebo něco podobného.

Během celého testu došlo pouze ke dvěma poruchám. Jedním z nich bylo chybné podávání ve 12 hodin se zatížením 147 zrn, které se rychle napravilo zatažením za skluz. Druhým bylo selhání zapalování (na federálním náboji, který je známý především citlivými zápalkami). Podle návrhu "RS" jsem znovu stiskl spoušť a výstřel šel dolů. K oběma chybám došlo brzy v prvních 50 výstřelech během "vloupání". Žádné další mechanické závady nebyly.

Celkově vzato, navzdory výrobcem doporučené maloobchodní ceně 758 $, je tato praktická malá 20,5-uncová sedmistřílečka jasným uchazečem v současné době horkém výklenku subkompaktních 9mm pistolí.

zdroj: https://gundigest.com/handguns/concealed-carry/gun-review-sig-p290rs</p>22 000,00 Kč
Skladem
Ty nejlepší pistole KMR na Gunsafe.cz