Pistole KMR, Orca, Spetkra, Cuda, Umbra, malorážka S-02, Tlumiče GIS, Krásné zbraně, revolvery

XDs postole .45 ACP 3,3“, HS Produkt

RECENZE: Pistole se na první pohled prezentuje jako kompaktní a elegantní pistole, která dokáže zasadit silný úder, který člověka zastaví. Dále se zdá, že má všechny stejné vlastnosti jako jeho větší bratři v sérii XD.

Někdo by mohl nazvat XD-S 45 mini-XD pistolí. Myslím, že je to spravedlivý, i když příliš zjednodušený pohled. Významným rozdílem oproti XD-S 45 je podávání pistole z jednoho zásobníku, který umožňuje, aby se tato pistole skutečně vešla do stísněných prostor.

Stejně jako všechny verze XD má Springfield XD-S 45 kované skluzavky z nerezové oceli. Má povrchovou úpravu Melonite, Melonite ano. patentovaná úprava, která zahrnuje koupel v procesu nitridace v solné lázni.

Hlaveň má plně podepřenou rampu a má také povrchovou úpravu Melonite. Tento proces poskytuje mnohem více než jen dobrý vzhled, protože zanechává hluboký, pronikavý povrch, který chrání před korozí.

Délka závěru je pouhých 6,3″ a hlaveň je dlouhá pouze 3,3″. Celková šířka XD-S je pouze 1″ (včetně páčky posuvného zámku), přičemž rukojeť je široká pouze 0,9″. Celková výška od mířidel po konec zásobníku je 4,4″. Stejně jako ostatní modely XD má XD-S indikátor nabité komory v horní části sklíčka. Když je v komoře náboj, indikátor (asi 1″ dlouhý a 1/8″ široký kovový pásek) vyčnívá mírně nahoru, což umožňuje střelci snadno ověřit stav nabití zbraně pohledem nebo dotykem.N a zadní straně skluzavky má Springfield XD-S 45 několik mírně zaoblených vroubků, které umožňují jistý úchop a zároveň snižují šanci, že se vroubky zachytí o výstroj nebo oblečení.

XD-S 45 má polymerový rám, který má stejný vzhled a dojem jako větší zbraně řady XD. Pod hlavní v přední části rámu je jednopolohový kolejnicový systém Picatinny, který umožňuje střelcům doplnit světla nebo lasery. XD-S má podobně upravený obrys jako řada XD(M), který by měl umožnit většině střelců dosáhnout vypuštění zásobníku bez provádění hrubých úprav zbraně. Rukojeť má agresivní "terénní" texturu, která poskytuje střelci jistotu při střelbě, i když pro někoho může být trochu drsná.

XD-S je také dodáván s vyměnitelnými zádovými popruhy Mould-Tru, což umožňuje střelcům tvarovat rukojeť podle jejich představ. To by se určitě mohlo hodit pro pistoli střílející .45 ACP. Springfield XD-S váží pouhých 29 uncí. Ruční zbraně Springfield řady XD mají dvě zabezpečení – spouštěcí systém Ultra Assurance (USA) a bezpečnostní úchop. XD-S 45 má stejné funkce, ale také obsahuje bezpečnostní pojistku pro bezpečnou demontáž. S touto novou pojistkou nelze manipulovat s demontážní pákou se zásobníkem stále vloženým do pistole. Zásobník také nelze vložit do pistole, když je demontážní páka v horní poloze.

USA Trigger System uzamkne spoušť na místě a zabrání náhodnému výstřelu z pádu nebo nárazu zbraně. Tato pojistka spouště je podobná pojistce spouště Glock v tom, že se jeví jako druhá spoušť vyčnívající před skutečnou spoušť. Pro deaktivaci pojistky musí střelec stisknout pojistku, která následně odblokuje spoušť pro výstřel.

Grip Safety je podobný bezpečnostnímu systému Model 1911. S touto bezpečností nebudou pistole řady XD střílet, pokud střelec pistoli pevně nedrží. Tyto pojistky skutečně fungují se střelcem a pro něj během procesu střelby, aby zajistily, že zbraň je bezpečná, dokud není střelba žádoucí. Je hezké vidět, že Springfield si tyto vlastnosti u své kompaktní pistole ponechává, i když velikost ořezu někdy znamená omezení funkcí. Springfield XD-S 45 je úderová pistole s velmi plynulým tahem spouště. Nebyl jsem schopen získat přesné měření v librách pro stisknutí spouště, ale odhadoval bych, že to bude mezi 5-6 lbs. Mohu říci, že spoušť XD-S je hladká a konzistentní a obsahuje krátký reset pro následné výstřely. Reset je slyšitelný a hmatový, takže střelec ví, kdy je spoušť resetována a je připravena znovu střílet. Střelci, kteří se trénují ve správné střelbě s resetováním spouště (po celou dobu udržují prst na spoušti), budou moci s XD-S snadno provádět přesné následné střely. Na Media Day jsem provedl rychlý dvojitý úder (resetování spouště) na ocel z asi 15 yardů bez problémů.

XD-S 45 má 3bodový zaměřovač, ale je jedinečný v několika ohledech. Za prvé, muška je červený optický zaměřovač umístěný v ocelovém rámu. Hledí je v provedení Dovetail se dvěma bílými tečkami. Obě mířidla jsou nízkoprofilová, aby se snížilo riziko zachycení mířidel o výstroj nebo oblečení.

Přiznám se, že když jsem viděl velikost XD-S 45, připravil jsem se na trestající zkušební střelbu. Vlastním pistoli plné velikosti .45 ACP a vystřílel jsem několik pistolí ráže .45. Všechny jsou působivé silou své střely a výsledným zpětným rázem. Vzhledem k tomu, že je XD-S omezen na tak malý rám, zdálo se, že má předpoklady pro lámání zápěstí! Ale pro účely této recenze Springfield XD-s 45 jsem si natáhl své velké chlapecké kalhoty a popadl pistoli.

Ve skutečnosti se XD-S střílelo neuvěřitelně pohodlně. Nikdy jsem neměl pocit, že by malému kompaktnímu rámu hrozilo vyklouznutí z mého sevření. Ve skutečnosti jsem se s zpětným rázem a resetem spouště cítil tak pohodlně, že jsem úspěšně vystřelil několik strun rychlopalby dvojitým klepnutím na ocel na 15 yardů. S XD-S bylo velmi zábavné střílet a bylo přesné. v aréně kompaktních pistolí. S kapesní pistolí, která dokáže vystřelit 5+1 nábojů ráže .45 ACP, to vypadá, že si střelci mohou dát svůj dort a sníst ho také!

Netřeba říkat, že Springfield XD-S 45 na mě udělal velký dojem a doufám, že brzy přidám jeden do své sbírky. Doufám, že vám tato recenze pomohla. Zanechte prosím jakékoli dotazy nebo komentáře v sekci níže. Od té doby, co tato zbraň vstoupila na scénu, jsem viděl revoluci na trhu se skrytými zbraněmi. Zdá se, že každý nabízí subkompaktní pistoli s úderníkem pro sebeobranu.

Springfield Armory pomohla podnítit inovaci, kterou dnes vidíme u XD-S 45.

Zdá se, že zatlačení obálky je v DNA společnosti, protože u této úspěšné pistole to nezůstalo. Místo toho zbraň pokračuje ve vývoji řady XD-S a představuje zcela novou mikropistoli s Hellcatem.

Zatímco původní XD-S 45 není k dispozici zcela nový, lze jej stále mít na sekundárním trhu. Pokud najdete ojetý s relativně nízkými kilometry, doporučuji na něj skočit. Jsou to skvělé zbraně.

zdroj:https://www.gunsholstersandgear.com/gun-reviews/springfield-xd-s-45-review/14 000,00 Kč
Skladem
Ty nejlepší pistole KMR na Gunsafe.cz